Komunikat o błędzie

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 693 of /includes/bootstrap.inc).

AKTUALNOŚCI

LONDON CHESS CONFERENCE - 5 - 6 grudnia 2015

Motywem przewodnim konferencji były „Szachy w społeczeństwie”. Środowiska społeczne bowiem stają się pionierami we wprowadzaniu gry w szachy w różnych warstwach społecznych i na różnych poziomach. Wykładowcy z różnych krajów przedstawili swoje metody i spostrzeżenia we wprowadzaniu szachów wśród uchodźców, skazanych w więzieniach, dzieci szkół wielonarodowych (Dania). Wiele miejsca poświęcono roli szachów wśród dzieci upośledzonych i chorych na ADHD.

Polski Związek Szachowy był reprezentowany przez specjalistę ds. sportu powszechnego - Annę Harazińską. Jej wystąpienie dotyczyło projektu „Rehabilitacja przez Szachy”.

Okazało się, że jest to nowatorski, jedyny tego typu projekt w Europie i na świecie. Wprowadzony w Polsce model pracy/gry w szachy z dziećmi w szpitalach spotkał się z żywym zainteresowaniem słuchaczy i będzie stanowil wzór do naśladowania w innych krajach, nie tylko europejskich.